← TOBB ETÜ ANASAYFASI

RadtoETÜ

Türkiye'nin En Dinamik Radyo Kanalı

RadyoETÜ Haber

Oscar Buna Hazır Mı?

2019 yılında çıkan Parasite filmiyle ismini dünyanın dört bir yanına duyurmuş güler yüzlü yönetmen Bong Joon Ho, geçtiğimiz günlerde verdiği bir haberle sinemaseverleri heyecanlandırdı.

Duyduğumuza göre pek çok kişi için oldukça verimsiz ve durağan geçen pandemi döneminde, iki ayrı senaryo üzerinde çalışmaya başlamış. Hatta, birini bitirmiş bile! Ne kadar zorlansa ve yazım sürecinde kişisel aksaklıklar geçirse de yeni filmlerinin müjdesini bize vermekten geri kalmak istememiş…

Bong Joon Ho pek çok filmde imzası olan bir yönetmen olsa da en çok Netflix yapımı Okja ve dünyayı sarsan Parasite filmiyle biliniyor. Yazdığı yeni senaryoların konusunu veyahut dilini bilmesek de, ve oyuncu kadrosunu hayal dahi edemesek de, son 4 yılda bizi bir kez bile hayal kırıklığına uğratmayan bu beyefendinin, takdir ve beğenilerle kazandığı motivasyonla ortaya koyacağı eserleri merak etmemek elde değil.

Hazır mısınız? Hazır mıyız?

Bakalım, sevgili Bong Joon Ho yine tüylerimizi nasıl ürpertecek ve rüyalarımıza girip de bizi enteresan bir enerjiyle doldurmadan evvel nasıl ince esprilerle güldürecek…

Abba Geri Dönüyor!
Haberin Devamı

Abba Geri Dönüyor! Evet, evet bu sefer gerçekten geri dönüyor. Hayır yalan değil. Hayır şaka da değil. Hayır… Geri dönüyor diyorum size!

Bir Zamanlar Yunanistan'da
Haberin Devamı

Bugünkü konuğumuz, komşudan çıkıp İngiltereler’de neler neler yapan Yorgos Bey ve kısa filmi Nimic.

Kütüphaneler, Kütüphanelerimiz!
Haberin Devamı

Gün geçmiyor ki kültür çiçekleri açan canımız ülkemizde edebiyata, sanata dair güzel haberler almayalım.