← TOBB ETÜ ANASAYFASI

RadtoETÜ

Türkiye'nin En Dinamik Radyo Kanalı

RadyoETÜ Haber

İşte Diana Spencer


Leydi Diana ya da bizim seslenmeyi tercih ettiğimiz adıyla Prenses Diana tüm zamanların hayatı en çok ilgi uyandıran isimlerinden birisi. Dönem medyasında sansasyon yaratan kıyafetleri ve ikonik saç kesimiyle ilham verdiği 90’lar 80’ler modası bir yana İngiliz kraliyet ailesi ile olan gergin ilişkisi ile de bir hayli ön plandaydı. Kraliyet ailesindeki hayatı zarif kişiliği ile pek çok film pek çok film ve kitaba konu olmuştu kendisi. Hatta The Crown dizisi bütün monark ailesini anlatmasına rağmen dizinin en heyecanla beklenen ve takip edilen kısımları kendisi hakkında olan kısımlardı.

Biz de bu yazımızda size kendisinin hayatından bir hafta sonunu bize sunacak olan Spencer filmini götermek istedik. Covid 19 salgını yüzünden vizyon tarihi henüz belli olmayan filmin konusunu Leydi Diana’nın monark aile ile geçirdiği son Noel tatili oluşturuyor. Senaryo yazarlığını Peaky Blinders'la adından çokça söz ettirmiş Steven Knight yapıyor. Ancak tabii ki de bütün gözler Diana’yı canlandıracak kişinin üzerinde. Leydi Diana rolünde Alacakaranlık film serisinden tanıdığımız Kristen Stewart var. Akla gelen izlenimi Diana’nın utangaç görüntüsünden çok farklı olsa da filmden paylaşılan bu kare bize kendisinin oldukça iyi bir seçim olduğunu düşündürttü. Hatta fazlasıyla benzettiğimizi söyleyebiliriz. Kostüm tasarımlarını Little Women’la çok fazla övgü alan Jacqueline Durran’ın yaptığı film basına verilen tek karesinde kıyafetin harika bir replikasını yapıldığını göstererek beklentilerimizi yükseltti.

Biraz uzak bir hayal olsa da filmin bir Noel tatilinde geçmesi ve konusunu son zamanlarda hem The Crown dizisi hem de Henry- Meghan olayları sayesinde oldukça revaçta olan İngiliz Kraliyet Ailesinden alması Spencer’ı güzel bir kış filmi alternatifine dönüştürüyor.

Şimdiden iyi seyirler dileriz.- Deniz Perker

Oscar Buna Hazır Mı?
Haberin Devamı

2019 yılında çıkan Parasite filmiyle ismini dünyanın dört bir yanına duyurmuş güler yüzlü yönetmen Bong Joon Ho, geçtiğimiz günlerde verdiği bir haberle sinemaseverleri heyecanlandırdı

Marvel Büyük Geri Dönüşüne Hazırlanıyor!
Haberin Devamı

Endgame’den sonrası Marvel’a ilk bakış.

Yeni Addams Family'nin Tanıdık Yönetmeni
Haberin Devamı

Gotik dünyanın karanlık prensi Tim Burton yeni projesiyle geri dönüyor.